ребенок рисует с няней
Вибір няні для дитини є одним із найважливіших рішень, які приймають батьки. Адже няня стає невід’ємною частиною життя малюка, вона відповідає за його догляд, безпеку та емоційне благополуччя. Тож постає питання: чи повинна няня відчувати почуття любові до дитини, про яку піклується? Це питання викликає багато суперечливих дискусій і точок зору. У цій статті розглянемо кілька аргументів і підсумуємо, що ж сприятливіше для розвитку малюка – любов чи професіоналізм у роботі няні.

Роль няні в житті дитини

Няня здійснює професійний догляд за дитиною, бере на себе відповідальність за її благополуччя і розвиток у дитячому віці.

Ось деякі обов’язки няні:

 • виконує базовий догляд, включно з годуванням, купанням, підтримкою чистоти та комфорту;
 • стежить за безпекою і запобігає можливим небезпечним ситуаціям;
 • дотримується режиму дня;
 • проводить навчальні заняття та ігри, які покликані розвивати пам’ять, мовлення, моторику, когнітивні здібності і соціальні навички;
 • організовує дозвілля;
 • створює емоційну підтримку завдяки затишній атмосфері;
 • взаємодіє з батьками, передаючи їм інформацію про стан малюка, його потреби та досягнення.
Щасливі батьки - щасливі діти!

Звертайтеся в Агенцію "Няня Мрії"

+38 (067) 833 12 33

Особливості спілкування няні з батьками та дитиною:

Няня приймає правила і цінності сім’ї, не порушуючи існуючий мікроклімат.

Завдання няні – індивідуально підійти до розвитку малюка, оцінити його сильні та слабкі сторони й узгодити ефективний підхід до дитини, а не нав’язувати свій досвід.

Вона повинна проявляти доречну ініціативу, почуття такту і бути уважною як до потреб дитини, так і до бажань і рекомендацій батьків. Пам’ятайте, що головне правило: “Не нашкодити!”.

Відтоді як няня з’явиться в сім’ї, батькам слід підтримувати відкрите спілкування і вміти ділитися з нею важливою інформацією про малюка. Няня розповідає про його поведінку, емоційний стан і значущі життєві моменти: переживання, події, досягнення, нові навички. Няня проживає з дитиною кожен день. Вона служить їй надійною опорою – малюк завжди знає, що в особі няні він отримує увагу, турботу, співпереживання. Батьки, зі свого боку, спільно з нянею обговорюють особливості виховання і різні ситуації.

няня с ребенком готовят завтрак

Поняття любові та її роль у розвитку особистості дитини

Для дитини важливо рости в середовищі, де її люблять і підтримують, оскільки це глибоко впливає на психологічний і соціальний розвиток у майбутньому.

Варто зазначити, що період дитинства критично важливий для формування особистості та розвитку. Згідно з дослідженнями в галузі психології, дитяча прив’язаність і емоційні зв’язки з близькими впливають на майбутні стосунки й успішність дитини в житті.

Згідно з Ньюфелдом, прив’язаність – це будь-яке прагнення до контакту і близькості, чи то фізичного, емоційного, чи то психологічного. З віком, розвитком мозку і формуванням особистості змінюється і здатність встановлювати стосунки.

Гордон Ньюфелд – доктор філософії та психолог-девелопменталіст із Канади. Він є співавтором книги “Не упускайте своїх дітей”. Підхід заснований на теорії прихильності Джона Боулбі.

Теорія, заснована на понятті прив’язаності, описує підхід, за якого дорослі будують із дитиною міцні, безпечні, затишні та підтримувальні стосунки. Ці взаємини сприяють майбутній зрілості та самостійності дитини. Няня, у свою чергу, є продовженням батьківських поглядів на виховання і дотримується цих принципів у своїй поведінці.

Теорія прив’язаності відображає процес розвитку дитячої автономії, що переходить від залежності від батьків. Наведемо як приклад шість рівнів прив’язаності за Ньюфелдом, на яких цей процес залежності проявляється:

 • через почуття;
 • через схожість;
 • через вірність і приналежність;
 • через особисту важливість і значущість;
 • через любов;
 • через впізнавання.

У цьому контексті постає запитання: чи повинна няня відчувати почуття любові до дитини, про яку піклується? Чи важливо це для розвитку і щастя малюка?

няня читает книгу с ребенком

Аргументи, що заперечують необхідність любові няні до дитини

Професійний підхід: вважається, що няні – це професіонали, яким не обов’язково виявляти почуття любові до дитини. Головне, щоб вона виконувала свої обов’язки, стежила за доглядом і безпекою, а емоційні аспекти мають бути другорядними.

Аргументи, що підтримують необхідність любові няні до дитини:

 • любов до дитини допомагає її емоційному благополуччю. Підтримка дає відчуття захищеності та любові, що розвиває самооцінку і впевненість у собі;
 • розвиває соціальні навички та позитивні емоції;
 • успішно долає стрес;
 • зацікавлює всебічно розвиватися;
 • формує здорову прив’язаність і стосунки, завдяки чому дитина сприймає оточуючих з довірою і теплотою.

Ці аргументи підтверджують, що любов няні до дитини – необхідний фактор для її здорового життя і гармонійного розвитку. Вона створює позитивні умови для формування особистості та емоційного благополуччя.

Підсумовуючи вищезазначене обговорення з питання любові няні до дитини, можна зробити висновки: ставлення няні до дитини є фундаментальним аспектом піклування і виховання. Вона сприяє оптимальному розвитку і моральному благополуччю малюка, створюючи здорові емоційні зв’язки і відкриваючи шлях до успішного майбутнього.
Роль няні – почути і правильно передати цінності батьків дитині, зберігаючи субординацію і взаємну повагу. Тому, важливо вибрати добру, турботливу і надійну няню, оскільки особисті якості кандидата відіграють важливу роль у цій професії.

Однак, деякі батьки забороняють любити дитину, обіймати і проявляти будь-які емоції. Вони встановлюють дистанцію, бо вважають, що такі стосунки неприпустимі. З нашого досвіду роботи з багатьма сім’ями ми переконалися в тому, що няня не може створити довірливі стосунки з дитиною, якщо їй заборонено любити її та проявляти емпатію. З такою сім’єю досить важко психологічно побудувати міцні стосунки, тому няні часто змінюють одна одну.

Поділитися цим записом із друзями!